YARIN MEVLiD KANDiLİ -TRT-Yarın Mevlid Kandili

Bundan tam 1441 yıl önce insanlık hiç sönmeyecek bir güneşin doğuşuna tanıklık etti. Hazreti Muhammed, 571 yılında Mekke'de dünyaya geldi. 

Yıl 571...

Cahiliye devrinin yaşandığı bir dönemde kainata bir güneş doğdu.
    
Doğan güneş O'ydu: Son Peygamber Hz. Muhammmed Aleyhisselam.
İslam dünyası Efendiler Efendisinin 1441'inci doğum yılını yani Mevlid kandili kutlayacak.
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez de yayınladığı mesajında, bugün insanlığın O'na ne kadar ihtiyacı olduğunu vurguladı.
Görmez şöyle konuştu:

"Efendimizin doğumu, içinde yaşadığımız dünyanın akışını değiştirmiş ve onun tebliğine kulak veren herkes hayatını yeniden tanzim etme, kendini yeniden yapılandırma ve bundan sonraki gidişatında istikamet sahibi olma konusunda sağlam bir dayanağa kavuşmanın ayrıcalığını yaşamıştır. Onun rahmet yüklü mesajları ve hikmet yüklü ahlâkî örnekliği bütün insanlık için umut vaad etmeye devam etmektedir. Bu kıyamete kadar da kesilmeksizin devam edecektir."
Görmez, Müslümanların bu önemli geceyi en iyi şekilde değerlendirmesi gerektiğine dikkat çekti.

Mehmet Görmez, "Bu aziz ve mübarek günlerin feyz ve bereketinden istifade ederken içimize yönelmek ve nefis muhasebesi yapmak, özeleştiriden kaçınmamak, insanlık nezdindeki görev ve sorumluluklarımızı hatırlamak, tarihten ders almak ve iyi, doğru ve güzelin timsali olma yolunda azmimizi yenilemek, hepimiz için bir huzur ve sükûn vesilesi olacaktır." dedi.
Bu özel gecede TRT, kandilin manevi atmosferini İstanbul, Zürih ve Berlin'den yansıtacak.
Rahmet dolu bu gecenin nuru, TRT1 ve TRT Avaz ekranlarından canlı olarak evlerinize taşınacak.
To Top