Öne Çıkan Yayın

PEYGAMBER EFENDİMİZİN HAYATI

Hz. Muhammed (SAV), 20 Nisan 571 yılında Mekke’de doğdu. Annesinin adı Amine, Babasının adı Abdullah. Babası Abdullah, O daha doğmadan önce...

ANNE SEVGiSi

ANALARIN EN KUTLUSU'NUN SON SÖZLERİ

Pazar, Mayıs 13, 2007
HAZRETİ PEYGAMBERİMİZİN ANNESİ AMİNE VALİDEMİZİN SON SÖZLERİ


Annelerin en şereflisi, Kâinatın Efendisi Hazreti Resulü Ekrem (s.a.v.)'in mübarek validesi, bütün müslümanların annesi Hazreti Amine validemiz, Muhammed'ül - Emîn (a.s.) Efendimiz henüz altı yaşında iken vefat etmişlerdir. O bahtiyar anne, Peygamberimizin babası Abdullah'la izdivaç şerefine nail olup, Server-i Kâinat, Anne rahmine düştükten sonra babasını, dünyaya gelip altı sene yaşadıktan sonra da annesini kaybetmiştir. Evladının anne ve babadan yetim kalacağını gören anneler Sultanı Amine validemiz, evlâdına ölüm döşeğinde iken şu sözleri söylemiştir: .


Ma'sum çocuk!


Seni vedia-i İlâhî olarak bırakıp gidiyorum, Rabbım seni mes'ut ve mebrûk buyursun!


Validenin yokluğundan me'yüs olma!


Ey bir ru'yanın kurbanı olacakken, Lütfü İlâhi sayesinde, fidye-i necat ile Pençe-i cellad-ı ezelden yakayı kurtaran Abdullah'ın o ma'sûm yavrusu!


Eğer ru'yalarım doğru çıkarsa, Sen ins ü cinne gönderilecek bir peygambersin!


Helâl ve haram bildirmeğe, Ve ceddin İbrahim Aleyhisselâmm dini İslâmiyeti ihyaya memursun!


Çünkü Allah, İbrahim Aleyhisselâm gibi seni de, Putlardan ve puta tapanlardan korumuştur!


Her yaşayan ölür, Her yeni eskir, Her yaşlı göçer, Ben de öleceğim Fakat, Senin gibi temiz Bir vekil bırakacağım için Adım asla ölmeyecek, dünya durdukça duracaktır!..

You Might Also Like

0 Yorum

Gülefendim'i İzle !

Mail İle Abonelik